Reprezentuję

Występuję w Twoim imieniu. Pomocy możesz potrzebować na różnych etapach swoich spraw. Prowadzenie korespondencji przedsądowej, negocjacje z uczestnikami sporu lub kontrahentami, przygotowanie pism wszczynających postępowanie, stawiennictwo osobiste w sądzie oraz udział w innych czynnościach w związku z wyznaczonymi terminami. Jako Twój obrońca będę występował w postępowaniu przygotowawczym i sądowym (kk, kw, kks), a jako pełnomocnik działał przed organami egzekucyjnymi i administracyjnymi w sprawach, w których jesteś stroną.

Posiadanie profesjonalnego pełnomocnika w sprawie nie jest obowiązkowe, natomiast uważam, że w skomplikowanych sprawach zaangażowanie pełnomocnika na wczesnym etapie postępowania przybliży Cię do jej pozytywnego zakończenia. Udzielanie pomocy dopiero na etapie po wydaniu wyroku przez sąd I instancji lub później może utrudnić skuteczną pomoc i w ostateczności ograniczać się do minimalizowania szkód.

Nawet w sprawach mniej złożonych merytorycznie przeszkodą może stać się stres i obawa przed publicznym występowaniem. Rolą pełnomocnika nawet w takiej sprawie poza oczywistym wsparciem merytorycznym jest m.in. zapewnienie Ci spokoju i pewności siebie.

Przede wszystkim chodzi jednak o to, żeby sprawa zakończyła się pozytywnie w jak najkrótszym czasie. Brak fachowej wiedzy strony z zakresu przepisów procedury może powodować kolejne odroczenia terminów rozpraw i niepotrzebnego wydłużania postępowania.

Pamiętaj, że reprezentacja nie ogranicza się jedynie do występowania przed sądem. Z chwilą udzielenia pełnomocnictwa przyjmuję na siebie szereg obowiązków i odpowiedzialność za skutki ich niewykonania – począwszy od obsługi korespondencji sądowej, jak również należytego reagowania na sytuację procesową, mając na względzie działania strony przeciwnej i przepisy kodeksów postępowania w danych typach spraw.

Moje wynagrodzenie zależy od stopnia skomplikowania sprawy, poświęconego czasu Twojej sprawie. Wobec różnorodności problemów prawnych szczegółowe informacje o wynagrodzeniu za usługę mogę przekazać zwykle po wstępnym przedstawieniu sprawy. Przed spotkaniem mogę odwołać się tylko do wynagrodzeń, które pobieram w podobnych sprawach.

W swojej praktyce spotykam się z czterema formami wynagrodzenia za prowadzenie sprawy: wynagrodzenia ryczałtowe za całą sprawę z góry, wynagrodzenie roczne z góry za kolejne 12 miesięcy prowadzenia sprawy po udzieleniu pełnomocnictwa, wynagrodzenie za każdą czynność podejmowaną w sprawie – płatne najpóźniej w chwili dokonywania tej czynności, wynagrodzenie za sukces.

Wynagrodzenie obejmuje wszystkie działania podejmowane do prawomocnego zakończenia sprawy (obie instancje). Rozliczenie może nastąpić w formie przelewu, gotówkowej lub poprzez terminal płatniczy. 

Przy ustalaniu kosztów wynagrodzenia z reguły mam na względzie ewentualny zwrot kosztów zastępstwa procesowego od przeciwnika w wypadku pozytywnego zakończenia sprawy. Pamiętaj, że ustalając preferencyjne warunki wynagrodzenia wstępnego koszty zastępstwa procesowego mogą stanowić dodatkowy element mojego wynagrodzenia.